2024-ben az MVM Edison startup verseny inkubációs program lett.
Nyolc hetes startup verseny helyett hat hónapos inkubációs program.
Mélyebb és intenzívebb szakmai program, mely így lehetőséget teremt a mélyebb prototipizálás és tesztelési folyamat elvégzésére és azok eredményeinek kiértékelésében.
Stagegate rendszer bevezetése: a félidős Demo Day után csak a kiválasztott csapatokkal dolgozunk tovább, akik pénzügyi támogatást is kaphatnak (akár 8 millió forint) a prototípus építéséhez és tesztelés megvalósításához.
Bármilyen innovatív, fenntarthatóságot támogató megoldásra nyitottak vagyunk, de az alábbi pályázatok előnyt élveznek a kiválasztásnál.
Munkavállalók oktatása és fejlesztése
Vállalati irányítás és működés reformja
Munkavállalói élmény fejlesztése
Belső folyamatok optimalizálása
Smart City – Okosváros
Smart Home – Okosotthon
IoT megoldások
Energiahatékonyság
Rendszer rugalmasság növelése
Dekarbonizáció
Zöld működés
ESG
Erőforrás-menedzsment
Digitális kultúrafejlesztés, digitális érettség fejlesztése
Adatkezelés és elemzés (BI)
Teljesítmény menedzsment
Ügyfélszolgálat fejlesztése
Ügyfélélmény automatizálása és testreszabása
Csapatok és bejegyzett cégek pályázhatnak. Egyéni jelentkezésre nincs lehetőség.
Egy pályázó legfeljebb 1 pályaművel pályázhat.
A pályázatok benyújtása kizárólag az mvmedison.hu weboldalon található űrlapon keresztül lehetséges.
A pályázó csak saját vállalkozási / szolgáltatási / termékgyártási tervvel pályázhat.
A pályázó a pályázat benyújtásával/feltöltésével elfogadja a Részvételi és Adatkezelési Szabályzatban foglaltakat.
Csak a pályázati felhívásnak megfelelő, hiánytalanul feltöltött pályázatokat áll módunkban elfogadni!
Az MVM Edison inkubációs programba magyar állampolgárságú pályázóknak van lehetőségük a pályázat benyújtására, földrajzi-területi megkötés nincs.
Várjuk azoknak a startupoknak a jelentkezését, amelyek pre-seed/seed fázisban vannak. Egyéni jelentkezéseket befogadni nem tudunk.
A pályázat benyújtása a weboldalon található űrlap segítségével történik. Nincs szükség külön pályázati anyagok beküldésére, a dokumentumokat és a szükséges információkat egy űrlapon keresztül tudják benyújtani a jelentkezők.
Jelentkezési szakasz: 2025. február 10 - március 14.
Programba jutó csapatok kihirdetése: 2025. március vége
Csapatok onboarding: 2025. március 24 - április 10.
Inkubációs program első szakasza: 2025. április 10 - július 10.
Félidős Demo Day: 2025. július 10.
Inkubációs program második szakasza: 2025. július 24. - október 16.
Záró Demo Day: 2025. október 16.
A beérkezett pályázatokat szakmai zsűri bírálja el majd kerülnek meghallgatásra (online) és választja ki közülük a legígéretesebb projekteket. A kiválasztottak az MVM Edison inkubációs programjába kerülnek, ahol a csapatok szakértői segítséggel dolgozhatnak ötletük fejlesztésén, megvalósításán.
A pályázati anyag az mvmedison.hu honlapon található űrlap kitöltésével nyújtható be. A pályázati anyag a leadás előtt menthető, szerkeszthető, formázható. Benyújtás után azonban a pályázati anyag módosítására már nincs lehetőség.
Az első három hónap célja, hogy a csapatok az ötleteiket validálják, továbbfejlesszék, azonosítsák a releváns piaci igényeket, és szükség esetén finomítsák vagy újragondolják elképzeléseiket (pivotálás). A folyamatot a design thinking módszertanra épített workshopok, rendszeres szakmai visszajelzések (check-in), mentorációs alkalmak és offsite események támogatják. Emellett a csapatok szervezetfejlesztési, operatív és jogi területeken is kapnak segítséget.
A szakasz végén megrendezett félidős Demo Day lehetőséget ad a csapatoknak, hogy bemutassák eredményeiket egy belsős szakmai zsűrinek, akik kiválasztják a második szakaszba továbbjutó csapatokat.
A második szakasz során a kiválasztott startupok akár 8 millió forint támogatást kaphatnak termékük vagy szolgáltatásuk prototípusának kifejlesztéséhez, véglegesítéséhez. A szakasz célja egy működőképes prototípus vagy MVP létrehozása, amely alkalmas a tesztelésre, az első ügyfél megszerzésére és piacra lépésre. Ebben az időszakban is belsős és külsős mentorok és szakértők segítik a csapatokat a prototípus fejlesztésében, a piacra lépési stratégiák kidolgozásában és a nagyvállalati együttműködésre való felkészülésben.
A szakasz zárásaként a startupok ismét bemutathatják eredményeiket a final Demo Day-en, ahol lehetőségük van nagyközönség előtt prezentálni eredményeiket potenciális befektetők, és a hazai startup ökoszisztéma kiemelt szereplői előtt.
A program lezárásaként a csapatok a szakmai Demo Day-en mutathatják be eredményeiket.
A záró Demo Day lehetőséget ad a csapatoknak a nagyközönség előtt prezentálni eredményeiket potenciális befektetők, és a hazai startup ökoszisztéma kiemelt szereplői előtt.
A csapatok akár egy potenciális venture client együttműködést is megalapozhatnak az MVM Csoporttal. A venture client együttműködések az Edison program lezárása után indulnak el.
A csapatból legalább 2 ember részt tud venni az offline workshop alkalmakon.
Hetente nagyjából 10-15 órát igényel ez a program csapatonként – csak akkor jelentkezzetek, ha van ennyi időtök az ötlettel foglalkozni.
A félidős Demo Day után a kiválasztott csapatok folytatják az inkubációs programot, ahol a prototipizálás és tesztelés kerül előtérbe. A sikeres együttműködéshez szükséges forrásokat biztosítva a kiválasztott csapatok akár 8 millió forintos támogatást kapjatnak, részesedés igénye nélkül.
Szakmai támogatás több területen: a startupok számára legfontosabb területeken kapjátok meg a szükséges támogatást: technológia, üzletfejlesztés, piacismeret, módszertan és szervezeti növekedés.
Validáció és visszacsatolás: a program első szakasza lehetőséget nyújt arra, hogy ötleteiteket megfelelő szakmai segítséggel validáljátok, továbbfejlesszétek, és visszacsatolást kapjatok szakértőktől.
Prototípus tesztelés és fejlesztés: a résztvevő csapatok lehetőséget kapnak arra, hogy teszteljék prototípusukat nagyvállalati környezetben, ezáltal tovább fejleszthetik és tökéletesíthetik azt.
8 millió forintos támogatás: a második szakasz továbbjutói csapatonként akár 8 millió forint támogatást kaphatnak, amit kifejezetten a prototípus fejlesztésére és véglegesítésére tudnak felhasználni.
Nem kérünk részesedést: a pénzbeli támogatást teljes egészében a startupotok fejlesztésére fordíthatjátok, anélkül, hogy cserébe fel kellene adnotok az üzleti kontrollt. Így szabadon építhetitek a vállalkozásotokat, miközben minden szakmai és anyagi támogatást megkaptok.
Mentorálás iparági szakértőktől: a program során különböző szakterületek tudásához férhettek hozzá. Az MVM Csoport tapasztalt szakembereitől kaphattok célzott támogatást, akik a nagyvállalati ökoszisztéma mélyreható ismereteivel segítik a fejlődéseteket.
Kapcsolatépítés és üzleti lehetőségek: megismerkedhettek az MVM Csoport különböző szakterületeivel és tagvállalataival, ami nemcsak az együttműködést segíti elő, de a saját terméketek/szolgáltatásotok értékesítését is.
Csapatépítés offsite eseményekkel: egy startup sikerében kulcsszerepe van az összetartó csapatnak. Az offsite alkalmak nem csak kikapcsolódásról szólnak, hanem arról is, hogy jobban megismerjétek egymás munkastílusát, gördülékenyebbé tegyétek az együttműködést, és új szemszögből nézzetek rá a közös céljaitokra.
Első nagyvállalati ügyfél: az inkubáció végére lehetőségetek nyílhat egy venture client együttműködésre az MVM Csoporttal. Egy nagyvállalati partner piaci validációt és stabil bevételi forrást jelenthet, ami jelentősen növeli a további tőkebevonás esélyét.
Mentorálás iparági szakértőktől: a program során különböző szakterületek tudásához férhettek hozzá. Az MVM Csoport tapasztalt szakembereitől kaphattok célzott támogatást, akik a nagyvállalati ökoszisztéma mélyreható ismereteivel segítik a fejlődéseteket.
Az inkubációs program alkalmai Budapesten, offline zajlanak.
Minden jog fenntartva ©2024 MVM Zrt.